Eesti Vabariik 99

Eesti Vabariik 99

Meie kool tähistas teispäeval 21.02 Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva. Külaliseks oli meie koolis Valeri Ivanov, kes töötab päästeametis, päästekomando kaptenina ja teda on autasustatud 2015 aastal “Järvamaa Aasta Isa” tiitliga.

Aktusel esinesid 2.-4. klassi rahvatantsijad, koor ja meile laulsid imeilusat laulu “Pühajärv” Bibi Loore Pilipenko ja tema isa Rait Pilipenko.

Valeri Ivanov rääkis õpilastele enda tööst ning kui raske on pääseda päästjaks õppima. Tema pere on suures osas tööl päästeametis ning nad tegelevad igapäevaselt inimeste päästmisega. Veel rääkis ta ka olukordadest mis on juhtunud ning ütles, et tema ja tema poegade abikaasad on tihti nende pärast mures. Inimesel peab olema suur julgus, kui soovib töötada päästeametis ja riskida oma eluga.

Sõna võttis ka meie kooli direktor Margo Sootla, kes rääkis kui oluline on pere ja nendest hoolimine. Margo rääkis ka pulmadest, et ta abielus    24-aastaselt ning see õpetas talle elus palju asju. Lõpetuks ütles ta ühe lause ”igal ühel on oma vead ja head”.

Selleaastane sünnipäevapidu oli hubane ja kodune ning oluline oli meelde tuletada, et inimesed meie ümber on olulised ning neid tuleb meeles pidada ja märgata.
Head Eesti Vabariigi sünnipäeva!

Pilte meie sünnipäevapeost saab näha Väätsa Põhikooli facebooki lehelt.

Autor: Sandra Perillus