Kuldne Putsa 2017

Nagu juba heaks traditsiooniks saanud, toimus ka selle aasta sõbrapäeva nädalal õpilaste ja õpetajate vaheline sõbralik jalgpallilahing. Õpilasi esindas spordilembeline poistetiim, kelle vastu mängis õpetajate laiendatud koosseis. Mängu võitjate kätte läks rändkarikas “kuldne putsa”.

15.veebruaril kogunesid õpetajad ja õpilased Väätsa spordikompleksi, et maha pidada sõbralik jalgpallilahing. Kaasa tuli elama kogu koolitäis fänne. Õpetajate koosseisu kuulus 8 liiget. Nende seas 7 õpetajat ja tervisekompleksi juhataja Taavi Parts. Õpetajate treeneriks, nagu ka eelmistel aastatel, oli algklasside õpetaja Helle Suurkivi ning meditsiinilist tuge pakkus õpetaja Viivika Leis. Õpilaste koosseisu kuulus 10 algklassi- ja 4 vanema astme õpilast, kelle pani kokku õpilasesinduse liige Johannes-Martin Saar.

Enne mängu algust oli kõikidel fännidel ainulaadne võimalus pildistada lahingusse astuvaid meeskondi. Pildistajaid oli palju – ei juhtu just tihti, et õpetajad ja õpilased omavahel jalgpallimatši maha peavad. Siis suunduti väljakule. Õpetajate meeskond paigutas väravasse füüsika õpetaja Jonas Nahkori. Õpilased valisid meeskonnast väravat kaitsma Sten-Erik Tuuleveski, mängijate vahetusel aga algklassi õpilase Even Koka.

Korraga oli väljakul 5 õpetajat ja olenevalt vanusest 5 või 9 õpilast. Mäng koosnes kahest poolajast. See algas üsna tasavägiselt – seis oli mõnda aega 1:1. Siiski suutsid õpetajad veel kahel korral vastaste väravat tabada. Esimese poolaja kaotus andis õpilastele aga hoogu juurde ja nii alustasid nad teist poolaega mitme väravaga, pannes rahva suurelt kaasa elama. Mäng muutus jälle üsna tasavägiseks, kuid siiski suutsid õpilased minna juhtima seisuga 6:4. Viimastel minutitel tugevnes õpetajate koosseis ja nii mindigi õpilastest ühe punkti võrra ette. Mäng lõppes seega seisuga 7:6 õpetajate kasuks. Päev lõppes sõbralike käepigistustega õpetajate ja õpilaste vahel.

Kuldne putsa jäi ka sel aastal küll õpetajatele, kuid hoolimata väikestest kadeduspilkudest on õpilased uhked, et nende koolis on niivõrd sportlikud õpetajad.

Autor: Kelly Rihe