20.09.2021

Väikene ülevaade taas sellest, mis meie paigaldatud rajakaamera ümbruses toimub!
Kaamera all käib endiselt vilgas elu, mäger on leidnud sõbrad – karu ja kährikud, koos otsitakse miskit hamba alla. Kõige aktiivsemad tegelased suvel ongi olnud kährikupere, mäger ja karu. Karu on kaamera alla suisa magamistoa teinud. Hoiame teid ikka kursis toimuvaga!
 

10. mai 2021

Kõige rohkem toimetavad ikka metssead, käivad nii üksi kui perega. Sookurepaar on samuti leidnud sobiva koha nii söömiseks kui nõupidamiseks. Uue külalisena on meil pildis rebane, kes käis uudistamas, mida meie söögilaual siis pakutakse. Kui mõni aeg tagasi jäi üks mõmmik pildile, siis nüüd tuldi juba kahekesi. Kui kitsed on tavapäraselt päevased külalised, siis üks eksis ära ka öösel. Öine pilt teeb temast albiinokitse.

26. aprill 2021

Sellel nädalavahetusel saime taas uue tegelase kaamera ette. Kui laupäeva südaööl käis sigadel ringmäng, siis paari tunni pärast tuli juba mõmmik ise meie kaamera alt läbi. Viimastel päevadel on üks sookurg end mõnusalt sisse seadnud, üks hommikuvõimlemise pilt ka. Lisaks mõtlesime jagada teiega ka ühte siga sajus pilti. Vihmasaju piisad on pildile jäänud nagu nooled, mis metsseale selga sajavad.

23. aprill 2021

Toome teieni ka mõned vaheaja külalised. Huvitav tähelepanek on, et mõni õhtu käib siga üksi ja siis teine päev jälle koos perega, aga mine tea äkki ongi mingi üksikult uitav siga. Uue loomana on ülihelikiirusel jooksev jänes, kellest on üks jooksupilt peale jäänud. Sokk käis ka sel korral üksi maiustamas. Sookurg koos tuvidega leiab ka sagedasti meie kaamera üles.

16. aprill 2021

Öösel toimetavad endiselt sead väga usinalt. Püsivad ikka mitu tundi paigal. Läbikäigul on olnud taaskord ka ilves. See väike uus külaline tundub olevat mäger. Päeval on põhikülalised linnud, kaadrisse oleme saanud ka ühe ilusa sini-must-valge pasknääri. Täna hommikul on koha leidnud üks kitsepaar.

9. aprill 2021

kui eilne öö oli rahulik ja päeval poseerisid kaamerasse vaid edevad tuvid, siis täna öösel õnnestus kaamerapildiga tabada haruldasem ja tõsine tegelane – ILVES

7. aprill 2021

Väätsal toimub jälle põnevaid asju. Me kohe ei oska muudmoodi, isegi distantsõppe ajal. 6. aprillil sai üles seatud rajakaamera Saueaugu küla piiridesse. Külalisi polnud vaja peale käivitamist kaua oodata. Esimesed olid sookured ja peatselt saabus ka üks kakk. Pakuksime, et paistab händkakk olema. Õhtusöögi ajal 22.38-22.50 maiustas rajakaamera läheduses hoolega üks usin metsseakari. Kaamera paigaldamisel oli abiks RMK jahindusspetsialist Lauri Valdur. Rajakaamera idee autor on loovtöö raames meie 8. klassi õpilane Veigo Konrad. Rajakaamera tegevustel aitab silma peal hoida loovtöö juhendaja ja bioloogia õpetaja Krista Põllula. Hoiame siin kooli FB lehel teid kursis uute külaliste osas.