Rekorditepäev 2017

Rekorditepäev 2017

17.märtsil toimus tervisekompleksis Väätsa Põhikooli õpilaste rekordite päev. Osalisi oli palju ja nii mõnigi uus rekord sai sooritatud. Oli ka uusi alasid, näiteks võrkpalli servid 2 minuti jooksul, sellel ala saavutas rekordi (14 kordust) Riko-Tepo Teppan. Uus ala oli ka kätel seis rätsepistes ,mille rekordi tegi Ravel Gareev (9. kl) ning talle pakkus kõva konkurentsi 2. klassi poiss Karl Evart Härm. Kõige rohkem noori oli ennast kirja pannud lõnga punumisse (22 õpilast), kuid sellel alal rekordit ei tulnud. Uus rekord tuli alal nimega tiritõus üles (muscle up), mille sooritas taaskord Ravel Gareev (17 kordust), eelnev rekord kuulus kooli vilistlasele Leivo Filippovile (13 kordust). Selle ala vaatamiseks oli terve jõusaal rahvast täis ning kaasa elati väga elavalt.

Siim Einassoo tegi uue kooli rekordi karjapoisi hüpetes. Nimelt hüppas ta 1m 45 cm (eelnev rekord 1m 35cm – Sten Perillus). Siim sooritas ka käru kõndimise rekordi, tema distantsiks oli 75 meetrit. Tähestiku kirjutamises ajale jäid Eva Martjak ja Anette Orusalu rekordit jagama. Sander Ollino tegi rekordi sudokus ,mille ta lahendas 6 minuti ja 12 sekundiga. Pinksi palli põrgatamises oli kõige osavam Johannes Martin Saar kes suutis palli põrgatada 5 minutit ja 45 sekundit. Riko-Tepo Teppan kõndis 300 meetrit hoides kokku 50 kg raskusi ning sooritas ühtlasi ka uue rekordi. Heleri Suurkivi hüppas hüppenööriga 30 sekundi jooksul 87 korda ning purustas ammuse rekordi kahe hüppega.

Kokku sooritati rekorditepäeval 10 rekordit ja mõned aladest olid uued. Kõige rohkem rekordeid sooritati 9. klassi õpilaste poolt – neile oli see ka viimane aasta, et rekordite tabelisse pääseda.