TORE suvekool

TORE suvekool

Väätsa Põhikooli 5 õpilast ja 2 õpetajat osalesid 25.-27. august esimest korda MTÜ Noorteühing Tore suvekoolis “Annan endast parima rahurammuga!”, mis toimus Haapsalu lähistel Tuksis. Kokku osales suvekoolis üle Eesti 142 noort ja nende juhendajad.

Suvekooli tegevused toimusid pesades ehk rühmades, millel olid laagri teemast tulenevalt nimed (õhk, vesi, maa, päike, puu, kuu ja metall). Lapsed jaotati pesadesse erinevatest koolidest, et tekiks rohkem võimalusi tutvuste loomiseks ja kogemuste vahetamiseks. Rühmi vedasid eest nii kogenud TORE ringide juhendajad kui ka noored, kes said esimest korda olla ringijuhedamise rollis. Pesades mängiti tutvumismänge, harjutati meeskonnatööd ja valmistuti ette õhtusteks tegevusteks, kus iga pesa pidi vastavalt oma nimele looma kava, mida peol esitada.

 Teisel päeval toimusid töötoad, kus sai läbi mängu ja mõtterännakute vaadata enese sisse ja meisterdada endale unenäopüüdja. Mõlemad õhtud lõppesid stiilipidudega (rahu neljapäev ja raju reede), kus valiti julgemaid stiili edasiandjaid. Silma jäi ka meie kooli juhendaja, kes sai tänukirja “Raju” kostüümi eest. Kolmas päev lõppes  tuletõrjeolümpiaga, kus kõik olid võitjad ja rõõmsalt võeti vastu ka veesõda, mis oli kuumale ilmale hea jahutus.

Teisel öö toimunud ööhäire viis noored peale keskööd tähistaeva alla oma meeli tajuma: karge augustikuu öö, langevad tähed ja pimedas aroomiteraapia tunnetamine.

Tore suvekooli traditsioon on jagada oma kaaslastele häid mõtteid ja soove, mida oli võimalik iga lapse ja juhendaja ümbrikusse kolme päeva jooksul panna, et hiljem oleks hea kodus meenutada. Koduteel oli bussis kirjakeste lugemisest palju elevust.

Eriti tore on see, et Väätsa õpilased said endale ka küllakutse TORE ringi koostööks Palamuse põhikooliga.

Õpetaja Kadri: Mulle kohe väga meeldis Tore suvekoolis ja kohe nii väga, et see muutis mu elu ja andis uueks õppeaastaks korraliku annuse uut energiat ja tegutsemislusti juurde. Noorte muudetud elud, nende positiivsus ja aktiivsus oli imeline. Fantastiline, millise kire, armastuse ja hoolega TOREkad tegutsevad ja nakatavad selle pisikuga ka teisi.

Eliisa: Algul arvasin et see suvekool tuleb nõme ja üldse ei taha minna sinna. Kuid sinna jõudes, läksid mõtted kohe teistsuguseks. See kolm päeva seal metsas ja pesast pessa käimine oli minu arust lihtsalt võrratu. Kõige armsam asi selle kõige juures oli see, et noored olid kõik selle ise välja mõelnud ja teinud selle selliseks, et meile see meeldiks ja jääks unustamatuks. Meeldis ka see, et tekkisid uued sõprused ja inimesed ei kartnud sind vaid olid sama julged kui mina ja julgesid minuga suhelda ja ka oma arvamust avaldad. 

Tuleval õppeaastal on võimalus liituda uutel 5.-8.kl õpilastel TORE ringiga. Jälgige reklaami.

TORE ringi juhendajad on Laivi Pilipenko ja Kadri Voolaid-Haarde