VeniVidiVici toel vahetusõpilaseks

VeniVidiVici toel vahetusõpilaseks

Õpilasvahetuse VeniVidiVici vahendusel osales meie kooli 8.klassi õpilane Kelli-Ann Kovljašenko 14.-19. veebruaril õppetöös hoopis Kiviõli Keskkoolis. „Valisin selle kooli, sest olen lapsena Kiviõlis väga palju aega veetnud ning minust on sinna maha jäänud mitmeid sõpru. Programmis osalemise idee tuli suhteliselt tühjast kohast. Klassikaaslased juhtusid klassis antud programmist rääkima ning mõtlesin, et miks ka mitte osaleda – hea vaheldus rutiinile,“ andis Kelli-Ann teada valiku põhjustest.

Kelli-Ann sattus väga sõbralikku perre ning ka klass oli sõbralik ja kõik said omavahel väga hästi läbi. Kooli õpetajad olid vastutulelikud ja uudishimulikud, tundes huvi kust vahetusõpilane tuleb ning kuidas ennast tunneb.

„Ühena erinevustest jäi meelde see, et kehalise kasvatuse tunni raames käivad Kiviõli kooli õpilased murdmaasuusatamise asemel hoopis mäesuusatamas,“ ütles Kelli-Ann. „Vahetusnädal andis mulle väga palju: sain palju enesekindlust juurde ja õppisin olema rohkem iseseisvam, samuti sain ka palju uusi tutvusi ja muidugi kogemuse, mis julgustab ka edaspidi sellistes programmides osalema. Kindlasti julgen seda soovitada ka teistele. On tore kogeda, et iga päev on niivõrd uudne, et sa ei tea, mida see kaasa toob, lähed uude klassi ning kohtud uute inimestega. Need emotsioonid on kirjeldamatud, olen äärmiselt õnnelik ja tänulik.“