Järvamaa Aasta noor tegija on Sten Perillus 9.klassist

2.detsembril Aruküla mõisas toimunud Järvamaa noorsootöö konkursi  „Aasta tähed 2015“ tänuüritusel tunnustati kandidaate ja võitjaid neljas kategoorias.

Aasta noor tegija nominendiks esitati sel aastal 10 aktiivset ja oma tegevusega silma paistnud noort.  Tiitli pälvis Väätsa Põhikooli 9. klassi õpilane Sten Perillus.

Sten on äärmiselt algatusvõimeline ning töökas. Tema tegemised on lisaväärtust toonud nii kooli kui valla arengusse. Tema eestvedamisel tegutsevad Väätsa TV ja õpilasfirma Digitund. Sten kuulub kooli õpilasesindusse, õpilaste esindajana õppenõukogusse ja hoolekogusse ning Väätsa noortevolikogusse.

2015.aasta alguses osales Sten koos paari koolikaaslasega vabariiklikul õpilaskonkursil „Tuleviku õpiruum 2050“, tulles sealt tagasi esikoha ja koolile auhinnaks saadud 3D printeriga. Suvisel arvamusfestivalil Paides oli ta kaastegev kahel laval, arutledes teemade üle „Kuidas ellu viia elukestev õpe, mis kestaks tõepoolest elu lõpuni?“ ja „Miks lapsed lähevad digimaailmast pöördesse?“. Aprillis oli Sten osaline HITSA veebikonverentside sarjas „Et koolis oleks põnev…“, kajastades tehnoloogiaalaseid tegemisi koolis. HITSA digiloovtööde konkursil „Lahe asi“ saavutas meeskondlikult välja mõeldud ja ehitatud kolmerattaline sõiduvahend traik 2.koha.

Lisaks erinevatele tehnikat ja meediat puudutavatele ettevõtmistele on Sten aktiivne ka spordis. Mänginud saalihokit ja olnud Väätsa 1.-4.klassi õpilaste saalihoki treener. Praegu tegeleb korvpalliga mängides klubis Paide KK Seitse.

12341543_10153794919128343_2808391255510483805_n

Tunnustuse annab üle maavanem Alo Aasma.